Slovenská GORILA

Zkom[»press«]oval: TheGen

GORILA je krycí název pro spis, který se týká kontaktů mezi politickými špičkami na Slovensku a lidmi ze skupiny PENTA v letech 2005 – 2006. Slovenská policie se spise zabývala, ale pak případ odložila. Před vánocemi však někdo umístil údajný přepis odposlechů na web a na Slovensku vypukla kauza, která u nás nemá obdoby. Nejspíš však jen proto, protože u nás ještě na web nikdo nic nedal. O pravdivosti nahrávek se vedou spory, jisté je však to, že se dělo čosi volačo čudného.
Spolumajitel PENTY Haščák se scházel s politiky napříč politickým spektrem a domlouval si mimo jiné založení nové politické strany, ovlivňoval výběrová řízení a manipuloval na významné posty svoje lidi. Výše úplatků se přitom pohybovala v řádech milionů EUR.
V současné chvíli má údajně spis v držení novinář Tom Nicholson, kterému soud zakázal o GORILE vydat knihu. Střídavě je mu prý vyhrožováno anebo jsou nabízeny úplatky.
Slovenský volič je patrně daleko prudší nátury než volič český, na demonstracích proti vládnoucí i opoziční garnituře – o kterých pro jistotu česká média informovala až v okamžiku, kdy bylo jasné, že to se slibem pravidelných demonstrací každý pátek až do voleb myslí vážně – jsou v provozu i vodní děla. V tomhle počasí jim tu horkokrevnost pře­ju.

Text článku nemusí být konečný, je pravděpodobné, že se v průběhu času jeho obsah změní...