Kauza Drobil

Zkom[»press«]oval: TheGen

Pavel Drobil (ODS), ministr životního prostředí ve vládě Petra Nečase, zareagoval na české poměry velmi překvapivě a odstoupil po provalené korupční kauze.
Ta vznikla v prosinci 2010, když – ministrem následně odvolaný – ředitel Státního fondu životního prostředí Libor Michálek pořídil nahrávky rozhovorů se svým náměstkem Dušanem Fibingerem a finančním poradcem Drobila Martinem Knetigem. Z přepisů rozhovorů vyplývá, že měla být nadhodnocena zakázka na realizaci čističky odpadních vod v Praze, peníze měly být uloženy do konkrétních bank a z části použity na financování ODS. Toto šedé financování měl vést Ivan Langer. Drobil se od Knetiga distancoval, ale 15.12. 2010 na funkci ministra rezignoval.
Celá kauza vyšuměla do ztracena, Drobil je poslancem a místopředsedou ODS, stíhání Knetiga bylo zastaveno, pak zase obnoveno, Fibinger se stal poradcem prozatimní ředitelky SFŽP Radky Bučilové a Michálek dostal od médií takřka svatozář za boj proti korupci. Pikantní je, že v současné době je poradcem ředitelky také on.

Text článku nemusí být konečný, je pravděpodobné, že se v průběhu času jeho obsah změní...